Hoşgeldiniz !

KUASAR Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., özel, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyacı olan/olabilecek her türlü teknolojik destek, mühendislik ve AR-GE hizmetini “ TEKNOLOJİK ÇÖZÜM ORTAKLIĞI “ yaklaşımıyla gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.

Neden Onarım?

Günümüzde herhangi bir endüstriyel alanda rekabet koşullarından dolayı bir üretimi yaparken hızlı, güvenilir ve standart olmanın önemi giderek artmaktadır. Ağır rekabet koşullarına uyum sağlayabilme, verimliliğin ve üretimin kaliteden ödün vermeden artırılmasının yolu ise endüstriyel elektronikten geçmektedir.

Tüketici ihtiyaçlarının artması üretim sürecinde otomasyon ve elektronik cihazların kullanılması ihtiyacını doğurmaktadır. Ayrıca bu cihazların çok yüksek kapasiteyle çalıştırılmasına neden olmaktadır. Endüstriyel saha şartlarının ağır olmasından ve cihazların yüksek kapasite ile çalıştırılmasından dolayı sık sık arızaların oluşması kaçınılmazdır. Bu cihazların büyük bir kısmının ithal olması ve yeni cihazların maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı bu noktada onarımının önemi ortaya çıkmaktadır.

Arızalanan cihazların üreticileri açısından, onarım yoluna başvurmaktansa cihazın yenisini satmak daha avantajlıdır. Çoğu zaman bu cihazların yerine yenisinin tedariği, kullanıcı fabrikalar açısından da kolay bir çözüm olarak görüldüğü için planlama yapılırken onarım arka plana atılmaktadır. Fakat bu süreçte üretimin aksama süresi, onarımın ekonomik ve çevresel açıdan avantajları veya dezavantajları doğru analiz edilmelidir.

Onarım sadece endüstri kuruluşlarımız açısından değil ülke ekonomisi açısından da çok önemlidir. Arızalanan her cihazın hurdaya ayrılması ve çoğu ithal olan bu cihazların yenisinin tedariği ülke ekonomisini de etkilemektedir. Bunun yerine kendi kaynaklarımızla onarım yolu milyonlarca doların yurtdışına çıkmasını engellemektedir.

Ayrıca onarım, çalışmadığı için bir kenara atılan cihazların tekrar üretim döngüsüne dahil edilmesine de yol açmaktadır. Bu da, 'daha az atık ve çevrenin korunması' demektir.

Firmamız tüm bunların farkında ve bilincinde olarak dolaylı olarak siz müşterilerimizin çevreye verdiği zararı mimimize, ekonomiye katkısını maksimize etmektedir.


Yukarı Çık
 

Bakım

Bakım çalışmaları

View More

Onarım

Onarım işlemleri

View More

Tasarım ve Geliştirme

Tasarım ve Geliştirme

View More